Fundacja Dobrej Muzyki i Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła zaprasza na muzyczny, zaduszkowy wieczór w Świebodzicach 5 listopada 2023. Wystąpi małżeństwo organistów ze Świdnicy. Wstęp wolny.

Będzie to szczególne wydarzenie, ponieważ składa się z dwóch części: najpierw Zuzanna i Maciej Batorowie zagrają podczas Mszy Świętej o godz. 17:00, w czasie której będzie można też usłyszeć śpiewy łacińskie w ich wykonaniu.
Następnie, tuż po Mszy, muzycy wykonają Zaduszkowy Koncert Organowy. W programie znajdą się utwory takich kompozytorów, jak J. Brahms, W. Żeleński, F. Nowowiejski.

Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów, od kilkunastu lat związanych ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. Koncertują w wielu krajach jako duet organowy, wykonując autorskie transkrypcje organowe na cztery 4 ręce.

niedziela, 5.11.2023
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Bolesława Prusa 1, Świebodzice
godz. 17.00 | Uroczysta Msza Święta „Requiem”
godz. 18.00 | Zaduszkowy Koncert Organowy

Wydarzenie swoim repertuarem podkreśli charakter oktawy Święta Wszystkich Świętych. Szczegóły można znaleźć na stronie Organizatora: www.fundacjadobrejmuzyki.pl.

Koncert stanowi część projektu “Krajobraz Muzyczny Śląska”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Zuzanna i Maciej Batorowie fot. Maciej Książarek