W sobotę 18 maja Noc Muzeów. Wzorem instytucji z całej Polski, również w tych wałbrzyskich nie zabraknie atrakcyjnej propozycji zwiedzania.

Jak co roku w akcję Nocy Muzeów włączają się: Muzeum Porcelany, Stara Kopalnia, Ewangelicki Kościół Zbawiciela, wałbrzyska galeria Sztuki BWA oraz Zamek Książ. Ten ostatni rozdysponował już nawet wszystkie wejściówki na specjalne zwiedzanie wieczorne w Noc Muzeów. W specjalnej cenie kosztowały tylko 1 zł. W czasie ok. 40 min. zwiedzania z przewodnikiem uczestnicy zobaczą m.in. nowo otwartą Książęcą Wystawę Browarniczą Hochbergów.

W Galerii BWA będzie grał DJ, odbędą się wykłady, warsztaty i oprowadzania kuratorskie. Stara Kopalnia proponuje kilka specjalnie przygotowanych, tematycznych tras z przewodnikiem, oprowadzania kuratorskie po wystawach, oraz specjalna Nocna Szychta Dziecięca.

Do Muzeum Porcelany można wybrać się na warsztaty dla dzieci, oraz wyjątkowe poznawanie muzealnych zakamarków podczas, którego muzealnicy opowiadać będą o porcelanie i specyfice swojej pracy.

Kolejny raz, ale po raz pierwszy oficjalnie jako obiekt z trasą turystyczną zwiedzić będzie można Ewangelicki Kościół Zbawiciela, a przy okazji zobaczyć specjalnie przygotowaną wystawę na Noc Muzeów – starodruki kontrreformacji.

Szczegóły zwiedzania poszczególnych obiektów i tras na stronach instytucji lub w mediach społecznościowych.