W sobotę 4 listopada wałbrzyska galeria sztuki BWA zaprasza na wernisaż prac ceramicznych Bożeny Sacharczuk do Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.

Otwarcie wystawy „W labiryncie zdarzeń, w labiryncie wrażeń ” Bożeny Sacharczuk, w pierwszą sobotę miesiąca – 4 listopada 2023 na godzinę 16.00 w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA, przy ul. Wysockiego 29 (na terenie Starej Kopalni).

„Najnowszy projekt Bożeny Sacharczuk stanowi rodzaj podsumowania 25-letniej drogi zawodowej, związanej z ceramiką artystyczną. Oto ma miejsce pierwsza, z kilku planowanych odsłon sztuki, ujawniających obszary zainteresowań twórczych artystki. Szerokie spectrum źródeł Jej inspiracji, zamiłowanie do form tworzenia bliskich naturalnym procesom istniejącym w przyrodzie
i niezaspokojona potrzeba działań eksperymentatorskich, doprowadziły do zrealizowania nowej kolekcji wyjątkowych obiektów ceramicznych. Autorka wykorzystała w nich surowce mineralne: granity, skalenie, marmury, które pochodzą w znacznej części z obszaru Dolnego Śląska. Powstały unikatowe receptury szkliw, które w zestawieniu z kształtami ceramicznymi, dały efekt naturalnie ukształtowanych form, sprawiających wrażenie powstałych w wyniku działań geologicznych. W labiryncie zdarzeń, powstają zjawiska wywołujące najróżniejsze wrażenia. Kontrolowany przypadek, stał się impulsem do odkrycia nowych zjawisk.” – czytamy na profilu wydarzeniach w mediach społecznościowych w opisie charakteryzującym wystawę.

Polecamy,

Anna Gendaj – kuratorka wystawy

Współorganizator wystawy: Fine Art Gallery

Wystawa dostępna do 07.01.2024 roku.