Świdniczanie piszą recenzje i śpiewają covery ulubionych artystów

Konkurs Świdnickich Recenzji Muzycznych wkracza na ostatnią prostą! Nabór tekstów trwa do przyszłego piątku (29 stycznia) a już dziś premiera drugiego albumu z coverami najlepszych polskich artystów, tym razem w wykonaniu wokalistek i wokalistów Akademii Rozwoju Talentów.

Po zeszłotygodniowej premierze nagrań z udziałem Natalii Widuto i Szymona Wiraszki nadeszła pora na zaprezentowanie kolejnych 12 młodych, lokalnych artystów. Już teraz można ich posłuchać w serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, itp) a od 20:00 dostępne będą wersje wideo nagrane w sali teatralnej ŚOK podczas grudniowej sesji na żywo. Na kanale YouTube https://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny pojawią się m.in. covery takich wykonawców jak Baranovski, Ralph Kaminski, Sarsa czy Renata Przemyk. Ten repertuar został wybrany na podstawie tekstów zgłaszanych do poprzednich edycji konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych.

Także trwająca obecnie edycja daje szansę na współtworzenie repertuaru muzycznego Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz pozwala zdobyć nagrody finansowe z puli 1000 zł. Autorskie recenzje ulubionych albumów można wysyłać do 29 stycznia, jednak na tych, którzy pośpieszą się i prześlą teksty do najbliższej niedzieli (24 stycznia) czeka wsparcie w postaci wskazówek udzielanych przez Jarka Szubrychta – cenionego dziennikarza muzycznego. Jego komentarz można będzie wykorzystać do poprawy własnej recenzji i odesłania wersji finalnej w terminie zakończenia konkursu.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/recenzje2021/ a informacje dotyczące sesji nagraniowych znajdują się m.in. na głównej stronie projektu: https://sok.com.pl/recenzje/

Zapraszamy do obejrzenia singla promującego dzisiejszą premierę, w którym Oliwia Walicka, uczestniczka m.in. The Voice Kids, zaśpiewała “Plan B” wykonywany w oryginale przez Mroza:

https://youtu.be/LyVku8XJuC4