Zabawa dla całej Rodziny!

Zapraszamy serdecznie całe rodziny w niedzielne poranki do Starej Kopalni na specjalne zwiedzanie dla dzieci. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Aby naszym turystom nie było nudno, zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni łączymy z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki.

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

14.03.2021

Górnik gotowy na szychtę!

Spotkanie rozpoczniemy wędrówką po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będzie zapoznanie się z przestrzenią muzealną gdzie obejrzymy dokładnie aparaty ucieczkowe, lampy górnicze oraz rozwiążemy kilka ciekawych zadań.

Godz. 10:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat – BILETY 

Godz. 12:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat – BILETY

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

28.03.2021

Górnik w kopalni.

Jaką pracę wykonywał mierniczy, a jaką rębacz? Kim jest górnik strzałowy, a kim sztygar? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziemy w trakcie zwiedzania sztolni szkoleniowej. Podczas wędrówki po sztolni przyjrzymy się dokładnie postaciom górników, zapoznamy się z ich pracą oraz rozwiążemy kilka zagadek i łamigłówek.

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety wkrótce do nabycia na stronie internetowej.

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematu lub odwołania zajęć w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń. O ewentualnych zmianach organizator poinformuje o tym dzień przed rozpoczęciem zajęć.