Zapraszamy na Rodzinną Majówkę do Starej Kopalni w Wałbrzychu!

Przygotowaliśmy dla Was:

-ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKAMI -Trasa zwiedzania to dwugodzinny spacer po terenie dawnej kopalni węgla kamiennego. Podczas wycieczki zobaczycie maszynę wyciągową, liczne eksponaty, niesamowite widoki z wieży widokowej oraz podziemia. Do waszej dyspozycji będę nasi przewodnicy, którzy wprowadzą Was w górniczy świat opowiadając historię kopalni wałbrzyskich, na czym polegała praca górników oraz tradycje górnicze.

Wejścia od godz. 10:00, ostatnie wejście o godz. 17:00. Wejścia co 30 minut.
Czas trwania: 100 minut
Bilety dostępne na naszej stronie: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

-NOCNE SZYCHTA Z PRACAMI GÓRNICZYMI- W jakich warunkach pracowali górnicy? Będziecie mogli się o tym przekonać podczas kolejnej nocnej szychty. Roboczy strój, lampa, hełm i aparat ucieczkowy, to elementy ekwipunku, który będzie Wam towarzyszył podczas niezapomnianej dwugodzinnej przygody. Pod czujnym okiem naszych przewodników -górników wyruszycie do podziemi, aby przekonać się jak wyglądają prawdziwe prace górnicze i wykonać kilka z nich.

Terminy:
29/04/2023r., 30/04/2023r., 1/05/2023r., 2/05/2023 r.
Wejścia o godz. 20:00 i 21:00
Czas trwania 2 h
Bilety do kupienia on-line https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

RODZINNE ZWIEDZANIE- Zapraszamy na specjalne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi Zwiedzanie obejmuje temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni łączymy z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do wspólnego rozwiązania w czasie trwania wycieczki
Terminy:
30/04/2023 r.,01/05/2023 r.
Wejścia 10.30 oraz 12,30
Czas trwania. 1 h

Bilety do kupienia on-line https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

-SOWA – STREFA ODKRYWANIA WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI- mini centrum nauki, gdzie znajduję się 18 interaktywnych stanowisk do samodzielnej pracy polegającej na odkrywaniu, logicznym myśleniu i samodzielnym rozwiązywaniu zagadek.
Czynne w godz. 10 -17

Bilety do kupienia on-line https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/

WYSTAWY:

KOPALNIA ZŁOTA Lev Stern – w budynku -Galeria Sztuki Współczesnej (budynek B5) 

KATEGORIUM Kategorium – jakość, realność, przeczenie, ograniczenie- w Galeria Centrum Ceramiki Unikatowej (budynek B4) 

Czynne w godz. 10.00-18.00, Wstęp wolny!

RODZINNA MAJÓWKA W STAREJ KOPALNI – wydarzenie bezpłatne
1-2 maja, godz. 11.00-17.00
Zapraszamy na grę terenową, questing, a także w zajęcia archeologiczne i warsztaty ceramiczne. Nie zabraknie strefy dla najmłodszych z animacjami, górniczymi tatuażami oraz grami. Pojawi się fotobudka, która pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych wrażeń, będę również dmuchańce i bańki mydlane. Czyli to co dzieci lubią najbardziej. 1 maja odbędzie się pokaz wypału ceramiki w technice RAKU, przy budynku Centrum Ceramiki Unikatowej od 12.00 do 15.00. Będzie strefa chillout i atrakcje naszych partnerów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kolei Dolnośląskich, na uczestników zajęć będą czekać słodkie upominki od świebodzickiej fabryki cukierków – Śnieżki, który również jest partnerem tegorocznej majówki wraz z Urzędem Miasta Wałbrzycha, Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, Biurem Wystaw Artystycznych BWA w Wałbrzych oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

SPĘDŹMY RAZEM MAJÓWKĘ!

Partnerami wydarzenia są:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Koleje Dolnośląskie S.A.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

ZPC Śnieżka S.A.

Urząd Miasta Wałbrzycha

Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

„Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego”

Regulamin_Rodzinna_Majówka_2023