„Od gór po morze” to ciekawa nazwa wyjątkowego Międzynarodowego Przeglądu Sztuki, który w ciągu roku ma swoje 3 odsłony, w 3 różnych – pięknych lokalizacjach. Jedną z nich jest Pałac Struga.

Po raz drugi Koalicja 3 organizacji pozarządowych współtworzy wydarzenia artystyczne łączące sztuką zachodnią część Polski. Pod Patronatem Honorowym Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Bańkowskie, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odbędą się trzy Międzynarodowe Przeglądy Sztuki. W tym roku cykl przeglądów rozpoczyna Stowarzyszenie Stacja Kultura – Prezes Gina Malinowski po raz II zaprasza na wernisaż do Pałacu Siemczyno już 18.052024 o g. 16:00. Następnie Prezes Fundacji Pałac Struga Agnieszka Chmura-Wieczorek otworzy po raz IV przegląd w Pałacu Struga w dniu 06.07.2024 i na zakończenie Prezes Niezależnego Stowarzyszenia Galeria 33 – Krzysztof Ryfa, twórca i organizator przeglądów po raz XII zaprosi na wernisaż do Galerii 33 w dniu 29.11.2024.
Serdecznie zapraszamy artystów do udziału we wszystkich trzech przeglądach a widzów do zwiedzania wszystkich wystaw, ponieważ każde z tych wydarzeń zgromadzi różnych twórców, którzy będą mieć możliwość zaprezentowania swoich prac w unikatowych zabytkowych wnętrzach: w barokowym Pałacu Siemczyno, renesansowym Pałacu Struga i zabytkowym spichlerzu w Ostrwie Wielkopolskim.
Wystawa w Pałacu Struga będzie dostępna dla zwiedzających we wszystkie wakacyjne weekendy w godzinach 12:00 – 17:00. Zwiedzanie wystawy zawarte jest w cenie biletu na zwiedzanie Pałacu Struga.
Na Wernisaż w dniu 06.07.2024 (g. 18:00) oraz uroczysty Finisaż połączony z VI Podwieczorkiem z Księżną Izabelą Czartoryską w dniu 31.08.2024 o g. 16:00

Wstęp jest bezpłatny.
Łączy nas sztuka i historia – tego nie można przegapić. Serdecznie zapraszamy

Przypominamy, że od czerwca w Pałacu Struga do końca wakacji trwa również tradycyjny już Festiwal Lodów.