Martin Garcia Garcia zagra utwory Chopina i Schumanna w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę. 27 Wielkanocny Festiwal Ludwiga Van Beethovena”.

Martin Garcia Garcia to hiszpański pianista, zdobywca III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021). Miał pięć lat, gdy zaczął uczyć się gry na fortepianie. Początkowo uczęszczał do Escuela de Música Viva „Tchaikovsky’” w Gijón. W latach 2013–2019 studiował w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, kontynuując naukę gry u Galiny Eguiazarovej. Uczy się także w Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in. Cleveland International Piano Competition w 2021. W tym samym roku wziął udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, zdobywając III miejsce oraz nagrodę Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Biurze Teatru Zdrojowego, W Kawiarni Bohema, Recepcji Domu Zdrojowego i na kupbilecik.pl
Dla grup zorganizowanych powyżej 30 osób – bilety w cenie 30 zł.