Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wspólnie z Partnerami: Funduszem Regionu Wałbrzyskiego oraz ZPC Śnieżka zapraszają na Górniczy Dzień Dziecka.

29 maja (sobota) w godz. 9.00-15.30 będziemy czekać na Państwa w Starej Kopalni, program wypełniony będą atrakcjami dla młodych mieszkańców naszego miasta.

W programie:
 Bajtel w galerii – Bajtel w glinie

Zapraszamy na majowe twórcze spotkanie Bajtel w galerii wypełnionej rzeźbami i obrazami ceramicznymi Łukasza Karkoszki. W czasie oprowadzenia po wystawie nasi mali artyści zapoznają się z technikami rzeźbiarskimi jakie wykorzystuje w swojej pracy artysta. Uczestnicy poznają różne narzędzia i metody jakimi można posługiwać się tworząc ceramiczne mozaiki.
Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, 10:15,
a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:15
Czas trwania: max 1 godz.
Koszt 15 zł/dziecko
Bilety: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/…/termin.html…

Uwaga! Będziemy się brudzić – dotyczy to rodziców i dzieci – prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu.

Gra terenowa “Maszynówka” – udział bezpłatny
Zabawa polega na odnalezieniu liter ukrytych w kilku miejscach kopalni, które po ułożeniu stworzą górnicze hasło. Po zebraniu wszystkich liter i odgadnięciu hasła na uczestników czeka słodka nagroda. Gra terenowa jest świetną zabawą dla całej rodziny oraz aktywnym sposobem na poznanie ciekawostek związanych ze Starą Kopalnią i górnictwem.

Malowanie odlewów gipsowych – udział bezpłatny

Warsztat formowanie naczyń, figurek ceramicznych metodą wałeczka, w godz. 12.30, 13.30, 14.30 – koszt udziału: 20 zł/ os.
Bilety: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/…/termin.html…

Warsztat zdobienie/malowanie korali ceramicznych w godz. 12.30, 13.30, 14.30 – koszt udziału: 20 zł/ os.
Bilety: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/…/termin.html…

Górnicza szychta dziecięca, w godziny:


10:00 – 11:00; dzieci 8-10 lat z rodzicami
11:45 – 12:45; dzieci 8-10 lat z rodzicami
13:30 – 14:30; dzieci 11-13 lat z rodzicami
Koszt udziału: 25 zł/ os.
Bilety: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/…/termin.html…

Podczas dziecięcej szychty, adepci górnictwa mają szansę wcielić się w rolę gwarka, pobrać własny ekwipunek oraz zapoznać się z bogatą historią i tradycją wałbrzyskiego górnictwa. Młodzi górnicy wyruszą następnie do podziemi, gdzie czekają do wykonania lekkie prace górnicze. Zajęcia obejmują przejście do łaźni łańcuszkowej, lampiarni oraz sztolni ćwiczebnej.

Węglowa Animacja dla Dzieci – udział bezpłatny

Węglowy Portret – malowanie karykatur węglem przez lokalnego artystę amatora – udział bezpłatny

Gra w maszynowni “Sobótka” – udział bezpłatny – dla osób indywidualnych jak i całych rodzin, bez ograniczeń wiekowych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w grze rodzinnej w budynku maszynowni szybu Sobótka. Jest to historyczne miejsce na co dzień nieudostępniane turystom, a skrywa wyjątkowe zabytki techniki górniczej.

Odpowiedz na pytania, rozwiąż zagadki, sprawdź swój spryt i spostrzegawczość! Dla każdego uczestnika zabawy czeka upominek.

Bilet za zwiedzanie oraz warsztaty są do kupienia na stronie www.starakopalnia.pl (zakładka “Kup bilet”) oraz w kasie (Kawiarnia Sztygarówka). Zwiedzanie oraz warsztaty będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Obowiązuje: ograniczona liczba zwiedzających, noszenie maseczek, zachowanie dystansu, dezynfekcja dłoni. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak (kawiarnia Sztygarówka).