FESTIWAL GÓRY LITERATURY

PROGRAM FESTIWALU GÓRY LITERATURY 2019

SOBOTA 13.07

Schronisko Orzeł, Sokolec

14.00 – 15.00 Anna Grużlewska, rozmawia Olga Tokarczuk

15.15 – 16.15 Wiesław Waszkiewicz, Andrzej Łagoda, rozmawia Irek Grin

16.30 – 17.30 Beata Maciejewska, rozmawia Karol Maliszewski

17.45 – 18.30 koncert zespołu Póki Co

Rynek, Nowa Ruda

21.00 koncert zespołu Lao Che

NIEDZIELA 14.07

Zamek Książ,Wałbrzych

13.00 – 14.00 Katarzyna Puzyńska, rozmawia Karolina Korwin Piotrowska

14.30 – 15.30 Marek Krajewski, rozmawia Michał Nogaś

16.30 – 17.30 Kinga Dunin, rozmawia Kazimiera Szczuka

17.45 – 18.45 finał Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką,

nagrody wręczają: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Irek Grin

PONIEDZIAŁEK 15.07

Galeria Mozaika, Nowa Ruda

12.00 wernisaż wystawy komiksu Marcina PodolcaDym i inne komiksy,

z autorem rozmawia Wojciech Birek

Miejska Biblioteka Publiczna, Nowa Ruda

13.00 – 14.00 Jacek Bierut,rozmawia Karol Maliszewski

Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda

14.00 – 15.00 pokaz filmu Magdaleny Małeckiej-Wippich, zrealizowanego w Nowej Rudzie, inspirowanego wierszem Tadeusza Różewicza, rozmawiają: Magdalena Małecka-Wippich i Karol Maliszewski

15.15 – 16.15 Urszula Glensk,rozmawia Kazimiera Szczuka

16.30 – 17.30 Anna Seniuk,rozmawia Magdalena Małecka-Wippich

18.00 projekcja filmu Ciemno, prawie noc, rozmowę z Magdaleną Lankosz

(scenariusz) i Borysem Lankoszem (scenariusz i reżyseria) prowadzą: Karolina Korwin Piotrowska i Irek Grin

WTOREK 16.07

MiejskaBiblioteka Publiczna, Nowa Ruda

13.00 – 14.00 Rafał Różewicz, rozmawia Karol Maliszewski,

Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda

12:30 – 14:00 projekcja filmu eksperymentalnego Kobro / Strzemiński. Opowieść fanta styczna, spotkanie z Magdaleną Lankosz (produkcja) i Borysem Lanko szem (scenariusz i reżyseria)

15.00 – 16.00 Tania Malarczuk,rozmawia Olga Tokarczuk, Marcin Gaczkowski (tłuma czenie z ukraińskiego), o powieści „Zapomnienie”.

16.15 – 17.15 Grzegorz Gauden,rozmawia Urszula Glensk i Irek Grin

17.45 – 18.45 Jacek Dehnel,rozmawia Justyna Czechowska

19.30 projekcja filmu Fuga, rozmowę z Agnieszką Smoczyńską (reżyseria) prowadzą: Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Zygadło, Weronika Ososko

ŚRODA 17.07

Zamek Sarny,Ścinawka Górna

12.00 wernisaż wystawy polsko-czeskiejRazem w komiksie,

wprowadzenie: Wojciech Birek

12.30-13.30 polsko-czeska debata Ewolucja propagandy: od komunizmu do dziś,

rozmawiają: Petr Blažek, Anna Wanik, Łukasz Kamiński,

prowadzi Grzegorz Gauden

14.00 – 15.00 Andrzej Jagodziński, rozmawia Anna Wanik

15.15 – 16.30 Olga Tokarczuk i jej tłumaczki: Milica Markić, Jana Unuk,

rozmawia Justyna Czechowska

16.45 – 17.45 Maciej Zaremba Bielawski, rozmawia Urszula Glensk

18.00 – 19.00 Agnieszka Taborska, rozmawia Jakub Kornhauser

Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda

20.00 pokaz filmu Monument, rozmowę z Jagodą Szelc (reżyseria) prowadzą:
Karolina Korwin Piotrowska i Irek Grin

CZWARTEK 18.07

Szklany Dom, Nowa Ruda

13.30 – 14.30 Łukasz Wojciechowski,rozmawia Zbigniew Maćków

Galeria Sztuki Niezależnej, Ludwikowice Kłodzkie

16.00 – 17.00 Tomasz Dostatni, rozmawia Michał Nogaś

17.15 – 18.30 Ioana Pârvulescu, rozmawia Jakub Kornhauser

Joanna Kornaś-Warwas (tłumaczenie z rumuńskiego)

(premiera książki Niewinni, prezentacja wydawnictwa EMG)

18.45 – 19.45 spotkanie autorskie Radki Denemarkovej i jej tłumaczek: Olgi Czernikow
i Agaty Wróbel
, rozmawia Olga Tokarczuk

Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda

20.30 projekcja filmu Jak pies z kotem, rozmowęz Robertem Więckiewiczem
prowadzi Karolina Korwin Piotrowska

PIĄTEK 19.07

Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina)

12.00 – 13.00 Michał Rusinek, rozmawia Justyna Czechowska

(zapraszamy rodziców z dziećmi)

13.30 – 14.30 Paweł Mościcki,rozmawia Karol Maliszewski,

fragmenty książki Lekcje futbolu czyta Robert Więckiewicz

14.45 – 15.45 Jakub Kornhauser, rozmawia Magdalena Rabizo-Birek

16.00 – 17.15 polsko-czeska debata o przyszłości, rozmawiają: Andrzej Jagodziński,
Olga Tokarczuk, Radka
Denemarková, Ivan Binar i Ivana Myšková

17.30 – 18.45 Agneta Pleijel, rozmawiają: Justyna Sobolewska i Michał Nogaś,

Justyna Czechowska (tłumaczenie ze szwedzkiego)

19.00 – 20.00 Ivana Myškova, rozmawia Anna Wanik,

fragmenty książki Białe zwierzęta są bardzo często głuche czyta Maria Maj

20.15 – 21.15 Wojciech Orliński, rozmawia Irek Grin

21.30 koncert zespołu Broad Peak

Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda

16.00 – 18.00 twórcy portalu Watchingclosely.pl,

CGI (efekty specjalne) vs efekty praktyczne w kinie XXI w.

SOBOTA 20.07

Wzgórza Włodzickie

11.00 – 15.00 piesza wycieczka po Wzgórzach Włodzickich: Dworki – wieża widokowa na Włodzickiej Górze (757 m n.p.m.) – Krajanów – Sokolica – Pod Wiatami, Włodowice (Rzędzina)

10.30 – odjazd autokarów spod sklepu we Włodowicach

11.00 – wyjście na szlak z przystanku autobusowego w Dworkach

Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina)

16.00 – 17.00 Dorota Sumińska, rozmawia Karolina Korwin Piotrowska

17.15 – 18.15 Urszula Zajączkowska, rozmawia Justyna Sobolewska

18.30 – 19.30 Anna Kamińska, rozmawia Michał Nogaś

19.45 – 20.30 Paweł Sołtys, rozmawia Irek Grin

21.30 koncert zespołu Pablopavo i Ludziki

Wszystkie informacje wraz z programem imprez towarzyszących znajdują się pod linkiem:

https://we.tl/t-XLFYyWqcAo