W Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej ostatni weekend października zapowiada się z pełnymi emocji z dreszczykiem atrakcji.

Warsztaty magii i przygody na peronie 9 i 3/4

Najmłodszych fanów Harrego Pottera i parowozów muzeum zaprasza w świat przygód z peronu 9 ¾ na wyjątkowe warsztaty zarówno 28, jak i 29 października – dla dzieci przygotowano warsztaty w szkole magii i czarodziejstwa pełnych przygód inspirowane światem Harrego Pottera w Muzeum Kolejnictwa, a żeby dostać się świata magii na specjalne warsztaty należy podać hasło, dostępne po rozwiązaniu gry terenowej. Na miejscu, w salach ekspozycyjnych Muzeum czekać będą warsztaty wróżenia z fusów, robienia własnej wróżki, zawody na miotle i rzucanie zaklęć.

Udział koniecznie w strojach na Halloween.

Wieczorem 28 października o godzinie 18:00 NOCNE FILMOWE ZAKAMARKI dla dorosłych

Muzeum było planem filmowym wielu produkcji filmowych. Kręcono tu m.in. takie filmy jak: Kurier, Dom pod dwoma orłami, Persona Non Grata, Dezerter, czy Letnie Przesilenie – po trasie filmowych produkcji zabierze śmiałków wieloletni przewodnik Muzeum Kolejnictwa. Na trasie znajdą się poniemiecki schron przeciwlotniczy, kuźnia, sprężarkownia i warsztat.

Bilety i szczegóły dotyczące zaproponowanych atrakcji na stronie muzeum:

Aktualności

fot. ze zbiorów Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej