W czerwcu Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na kolejne pokazy Kina Open Air, finisaż wystawy „Dekada Ognia” oraz na Nocne Zwiedzanie z górniczymi pracami.

W najbliższy piątek odbędzie się przygotowana wspólnie z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, następna edycja kina plenerowego w Starej Kopalni. Na ekranie pojawi się tym razem film przygodowy „Robin Hood – Początek”. Start projekcji o godzinie 21.30, bilety dostępne online na bilety.wok.walbrzych.pl . Regulamin uczestnictwa znajduje się na stronach organizatorów. Akcja Kino Open Air potrwa do końca września – seanse odbywają się w każdy piątkowy wieczór.

W dniach 20-21 czerwca Stara Kopalnia zaprasza na finisaż wystawy „Dekada Ognia”, która gości
w przestrzeniach wystawienniczych obiektu od końca lutego. Na ekspozycji zaprezentowane są ceramiczne rzeźby i obiekty studentów, absolwentów, uczestników Akademii Otwartej oraz pracowników Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, działającej pod kierownictwem dr. hab. prof. ASP Stanisława Bracha. Wystawa jest podsumowaniem ostatnich 10 lat działalności pracowni z udziałem prawie 50 artystów.

Harmonogram wydarzenia wygląda następująco:

20.06.2020 SOBOTA

W godzinach 14:00, 15:00, 16:00- warsztaty wyplatania wianków z żywych materiałów, obowiązują zapisy: galeria@starakopalnia.pl.

16:00-19:00- wypał “RAKu” – pokaz wypalania naczyń ceramicznych w tzw. “żywym ogniu”.

18:00-20:00 – pokaz toczenia na kole garncarskim.

20:00 – oficjalne zakończenie wystawy Dekada Ognia-finisaż, prezentacja katalogu z zaprezentowanymi na wystawie pracami.

21:00 – Performance Lustracja Konia Trojańskiego w wykonaniu artysty Stanisława Bracha, Profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stanisław Brach do tej pory zaprezentował swój performence w Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku czy na Święcie Ceramiki
w Bolesławcu. Performance będzie połączony ze spektaklem taneczno-muzyczny grupy Impuls z ogniem
i Zespołu Pieśni i Tańca (taniec z chustami i wiankami).

22:00-22:30 Zakończenie imprezy.

21.06.2020 NIEDZIELA

14:00-16:00 – pokaz naczyń z wypału Raku.

17:00 – oprowadzenie po wystawie przez autorów rzeźb-studentów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu będzie dostępny na terenie galerii oraz na stronie internetowej Starej Kopalni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

26 i 27 czerwca o godzinie 21.00 Stara Kopalnia zaprasza na Nocne Zwiedzanie połączone z pracami górniczymi. Każdy uczestnik otrzyma specjalny ekwipunek i wraz z przewodnikiem uda się na górniczą szychtę. Liczba osób jest ograniczona – regulamin wydarzenia oraz bilety będą dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.

Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście
o godzinie 16.00). W trakcie długiego weekendu (11-14.06.2020) godziny pozostają bez zmian. Bilety można kupić na miejscu lub przez stronę internetową www.starakopalnia.pl. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest specjalnie przygotowana karta zadań, którą mali turyści wypełniają w trakcie zwiedzania trasy. Obowiązuje noszenie maseczek, na terenie obiektu znajdują się punkty dezynfekcji rąk.

Oprócz zwiedzania Stara Kopalnia oferuje udział w warsztatach ceramicznych, które odbywają się
w Centrum Ceramiki Unikatowej. Oferta zajęć skierowana jest zarówno do dzieci w wieku szkolnym, jak również do osób dorosłych. Do wyboru są zajęcia kalkomanii oraz tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Liczba miejsc jest ograniczona – bilety oraz regulamin uczestnictwa w warsztatach dostępne online na stronie instytucji. Szczegóły i infomacje – 74 667 09 21 lub ceramika1@starakopalnia.pl.

W galeriach Starej Kopalni znajdują się obecnie 3 wystawy:

– „Harmony” wystawa fotografii Marcina Ryczka.

– „Lekcje ciemności w Wałbrzychu” wystawa fotografii Bogdana Konopki.

– „ Dekada Ognia” wystawa artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wstęp na wystawy jest wolny, czynne codziennie (poniedziałek-piątek w godzinach 10.00-17.00, sobota-niedziela w godzinach 10.00-18.00).