Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/837486737088677?active_tab=about

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie Księgarni Czarodziejska Góra Online Sokołowsko. Naszym gościem będzie wybitny, popularny krytyk filmowy i filmoznawca Michał Oleszczyk, autor podcastu filmowego Spoiler Master – podcast do słuchania po filmie.

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/837486737088677?active_tab=about

Jak opowiadać o filmie dziś? Jak opowiadać o tym ciekawie i wnikliwie? Czy słowo pisane jeszcze się broni w świecie „potopu audiowizualności”? Jak wytłumaczyć globalny sukces formy podcastowej? A w jakiej „formule ekspresji” najlepiej czuje się nasz gość? Czy możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości jego najnowszej książki?

Odpowiedzi na powyższe (a także inne) pytania, spróbujemy uzyskać już w najbliższy piątek, 18 grudnia o godzinie 18:00. Jak zawsze widzimy się na FB Sokołowsko Laboratorium Kultury!

—————–

MICHAŁ OLESZCZYK (ur. 1982) — krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i tłumacz; wykładowca Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Wielokrotny ekspert oceny scenariuszy w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej i w funduszach regionalnych (Łódź, Śląsk, Mazowsze, Podkarpacie); w latach 2013-2016 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego, Nagrody im. Krzysztofa Mętraka i Nagrody Onetu dla Bloga Roku; współpracuje z Filmoteką Narodową-Instytutem Audiowizualnym (FINA), RogerEbert.com, „Cineaste”, Filmwebem. Prowadzi podcasty „SpoilerMaster” i „Foreign Correspondents” (z Sebastianem Smolińskim). Opublikował pierwszą polską monografię twórczości Terence’a Daviesa („Gorycz wygnania”), a wraz z Kubą Mikurdą wydał wywiad-rzekę z Guyem Maddinem („Kino wykolejone”) oraz tomy poświęcone Terry’emu Gilliamowi i Braciom Quay. Wraz z Kubą Mikurdą i Kamilą Kuc zredagował tom „Boro, L’Isle d’Amour: The Films of Walerian Borowczyk” dla Berghahn Books. Członek FIPRESCI i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jako programer i kurator organizował pokazy kina polskiego w Londynie, Dublinie i Nowym Jorku, a także napisał eseje do brytyjskich edycji polskiego kina dla Second Run DVD.

—————

Spotkania w Księgarni Czarodziejska Góra Sokołowsko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.