KONCERT CHARYTATYWNY – FUTYMA OCTET DLA PSIEJ WIOSKI

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 14.03.2021 r.

FUTYMA OCTETBazą Octetu jest „Futyma Quintet”, który powstał w 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego od lat związani z Filharmonią Sudecką im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu. Trzon zespołu tworzą bracia – Cezary – grający na oboju, pomysłodawca i założyciel formacji oraz Dariusz – klarnecista i wokalista. Zespół koncertuje głównie na Dolnym Śląsku, ale również poza jego granicami (Kielce, Przemyśl) a także w Czechach, Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Muzycy z powodzeniem uczestniczą w festiwalach, występują w dolnośląskich zamkach, grają również na zlecenie koncernów tj. „Toyota” czy KGHM Polska Miedź S.A.   Najbliższy koncert zespołu to kolejny już projekt charytatywny na rzecz budowy, czy raczej rozbudowy „Psiej Wioski” w Przemyślu. Tym razem w Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu zabrzmią piosenki z repertuaru Franka Sinatry, Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Ryszarda Rynkowskiego, Bohdana Łazuki i Seweryna Krajewskiego.  koncert odbędzie się zarówno z publicznością, którą zapraszamy do sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu, bilety do nabycia w kasie i online orazw wersji VOD:https://psiawioska.ppv-stream.pl/ soliści:

Cezary Futyma - obój 
Dariusz Futyma - klarnet/wokal 
Anna Osowska-Kud - skrzypce 
Andrzej Bednarczyk - altówka 
Wojciech Kud - wiolonczela 
Mieczysław Noskowiak - fortepian/aranżacje 
Rafał Futyma - gitara basowa 
Marek Długołęcki - perkusja 

Dlaczego Psia Wioska?

Marzy nam się miejsce, gdzie PSY nie będą siedziały w boksach o betonowej posadzce lub kojcach z drewnianymi rozpadającymi się deskami. Aby czuły, że są u siebie w domu, a każdy wolontariusz będzie mógł spędzić z nim popołudnie.

Chcemy, aby każdy maltretowany psiak mieszkał w lepszych warunkach niż jego oprawca. Chcemy rehabilitować PSY oraz leczyć ich dusze, tak aby gdy dotrą do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być SZCZĘŚLIWYM PSEM, nawet gdy żyją w schronisku. Szczególnie stare i schorowane psy, będą mogły tam spędzić jesień swojego życia. To pierwsza Psia Wioska w Polsce.