Black Diamonds Festival 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które po raz kolejny łączy pasję do muzyki, motoryzacji oraz atrakcje dla całej rodziny. W dniach 8 – 10 września 2023 roku, Park Wielokulturowy “Stara Kopalnia” w Wałbrzychu stanie się centrum niezapomnianych wrażeń dla miłośników muzyki elektronicznej, entuzjastów motoryzacji i rodzin szukających wspólnych atrakcji.
Impreza będzie gościć kilkaset pojazdów, w tym sportowe, ekskluzywne i klasyczne samochody z całego świata. Odwiedzający będą mieli okazję podziwiać wspaniałe marki sportowe, takie jak Lamborghini, McLaren czy Ferrari, oraz ultraluksusowe modele, takie jak Bentley czy Rolls-Royce.

Black Diamonds Festival to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi! Strefa Kids stworzona z myślą o najmłodszych gościach, oferuje różnorodne gry oraz kreatywne warsztaty pod okiem doświadczonych animatorów. Dzięki tej przestrzeni, dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić, a rodzice spokojnie cieszyć się pozostałymi atrakcjami festiwalu.

Na wszystkich odwiedzających czekać będzie wiele energetycznych setów od czołowych polskich DJ-ów. Festiwal uświetnią m.in. THE3 (Neevald, Bartes, Matthew Clarck), DJ KUBA & NEITAN, DJ Hubertuse, MIQRO, Skytech i SI US PLAU! O niezapomniany warmup przed każdym z trzech dni oraz epickie afterparty zadbają doświadczeni DJe z całego kraju. Wystąpią między innymi: Dust, Night Owl, Mike, Novicky, Verossi.

Black Diamonds to także możliwość spróbowania się za kierownicą profesjonalnych symulatorów! W strefie simracing odwiedzający będą mieli okazję spróbować swoich sił w profesjonalnych symulatorach wyścigowych. Dodatkowo odbędą się zawody simracing z atrakcyjnymi nagrodami, podczas których uczestnicy będą mogli zmierzyć się z innymi pasjonatami.

Dla uczestników festiwalu przygotowana zostanie również olbrzymia strefa chillout oraz festiwal najlepszych polskich foodtrucków, gdzie będzie można zrelaksować się i skosztować smaków z różnych zakątków świata.

W ramach Black Diamonds Festival 2023, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Stara Kopalnię w Wałbrzychu pod okiem profesjonalnego przewodnika, poznając jej fascynującą historię i tajemnice.