Old Breakout, Gerry Jablonski Band oraz Blues Junkers to gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Bluesowy Wałbrzych. Jednodniowy festiwal odbędzie się 15 września w Sali Łańcuszkowej przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Bilety są już dostępne!

Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.oo. Bilety są już w sprzedaży, warto się pospieszyć, liczba miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne są na stronie www.bilety.wok.walbrzych.pl.

W tym roku na scenie zobaczymy Old Breakout. To reaktywacja legendy, muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout, założonego przez Tadeusza Nalepę, legendę polskiej sceny bluesowo-rockowej z lat siedemdziesiątych.

Natomiast Gerry Jablonski Band to niesamowita energia na scenie i grupa uznana na całym świecie. Szkocki zespół łączy bluesa z klasycznym rockiem. Magazyn Classic Rock napisał, że „Jablonski ma bluesa pod paznokciami”.

Zespół Blues Junkers istnieje od 2014 roku. Grupa wynajduje stare kompozycje takich mistrzów jak Jimmy Reed, Etta James, Snooks Eaglin, Billy Boy Arnold, Canned Heat, Little Walter, Katie Webster, Slim Harpo, Cecil Gant, Amos Milburn i wielu innych, a także tworzą autorskie utwory stylistyką nawiązujące do starych nagrań mistrzów bluesa.

Bilety w cenie 130 złotych do kupienia na www.bilety.wok.walbrzych.pl. 

Pokaż mniej