Z przyjemnością zapraszamy do Jugowicw Gminie Walim już 21 i 22 lipca 2018r.Kolejowe „szaleństwo” potrwa dwa dni.Na nieczynnej (już i jeszcze) stacji PKP w Jugowicach zobaczycie kilka rodzajówdrezyn lekkich, o napędzie ręcznym, nożnym i nie tylko, a nawet się nimiprzejedziecie. Tu nie ma szablonu, ani fabryki. Każdy pojazd to inna historia iosobowość. Drezyniarze budują je sami.

ZMIERZ SIĘ W SPORTOWEJRYWALIZACJI

Rekreacja to nie wszystko. Najważniejsze są zawody w pierwszym dniu imprezy!Już po raz czwarty rozegramy je nadwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda wparach na drezynie ręcznej. Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2x200m (tami z powrotem) na jednym z torów stacji. Obowiązuje kilka kategorii. Mogą w nichwystartować zarówno dorośli jak i dzieci(w kategorii dziecięcej uczestnik może mieć w dniu zawodów max. 140 cm wzrostu). Najlepsi otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Stowarzyszenie, Gminę Walim i naszych partnerów.

JEŚLI 400m TO ZA MAŁO… PODEJMIJ WYZWANIE!

Dla odważnych mamy dystans, który z roku na rok cieszy się rosnącym gronemzainteresowanych. To zawody DLA TWARDZIELI rozgrywane w godzinach 14.00-17.00. W tejkategorii może wystartować tylko 20 drużyn! Do rywalizacji zapraszamy 4-osobowe zespoły. Zawodnicy muszą być pełnoletni. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację z wiaduktu wJugowicach (przebiega nad drogą z Zagórza Śląskiego). W sumie, górski odcinek liczący 1 100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony rekord. Panierównież świetnie sobie radzą!

Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów na peronie stacji Jugowice. Zapisy z uwagi na spore zainteresowanie kończymy około godziny 17.00, azapisani zawodnicy startują do godziny 18.00 lub ostatniej zarejestrowanej drużyny.

DLA FANÓW WYPOCZYNKU NA SPOKOJNIE

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymina torach stacji, oraz po około 1,5km w kierunku Zagórza Śląskiego oraz Jedliny Zdroju po linii nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Polsce. Do wyboru różnepojazdy z Polski i zagranicy. Na tej trasie kursują tylko składy złożone z kilku połączonych drezyn o napędzie spalinowym. Kursy w obydwu kierunkach są niezależne. Drezyny ręczne i rowerowe dostępne są tylko na stacji.

Ponadto Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wystąpi kilka naprawdę świetnych kapel, a dodatkowo przewidziano program dla dzieci, stoiska lokalnychwystawców oraz punkty gastronomiczne.

ALE DLACZEGO…?

Już od 16 lat dajemy frajdę i namiastkę spełnienia kolejowych marzeń. Zarówno tym dużym jak i małym. Przez kolejne edycje Mistrzostw Polski w Drezynowaniu gościliśmy setki,
a nawet tysiące odwiedzających z całego regionu, kraju i zagranicy. Cel był zawsze jeden.Promować piękno i istotę istnienia linii kolejowej nr 285 – tak zwanej bystrzyckiej. Czasy ipotrzeby się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne. To wciąż piękne miejsce, urokliwatrasa pełna wrażeń jakie niosą widoki na panoramy Gór Sowich, Zamek Grodno czy otoczeniewidziane z wysokich wiaduktów. Przeżyjcie to osobiście, razem z nami podczas XVI edycji Mistrzostw Polski w Drezynowaniu. Kultowej imprezy zwanej też Push-Pull Party Jugowice 2018.

Zapraszamy do Jugowic! Bieżące informacje i relacje publikujemy na facebooku: facebook.com/SowiogorskieBractwoKolejowe

Zobacz jak dojechać: www.drezyny.org

Partnerzy wydarzenia:
– Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej
– Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
– Wodociągi Wałbrzych
– Browar Jedlinka
– Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej,

Organizatorzy:
Gmina Walim,
Sowiogórskie Bractwo Kolejowe