SOWA, czyli STREFA ODKRYWANIA, WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI w Starej Kopalni, którą dzięki dotacji Ministerstwa pod patronatem Centrum Nauki Kopernik otwarto 14 listopada 2022 roku w Starej Kopalni właśnie kończy pierwszy rok działalności.

Z tej okazji na ten dzień Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zaprosi na obchody Światowego Dnia Wynalazcy. To specjalnie przygotowane dwu godzinne warsztaty dla grup szkolnych, przeznaczone dla klas 4-8 szkół podstawowych i starszych. Uczestnicy dowiedzą się jakie były pierwsze wynalazki, skąd się biorą, a także dowiedzą się czym jest patent, by następnie w kilku osobowych grupach sami mogli stworzyć swój własny wynalazek. Bilety i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.

Zwiedzających indywidualnych małe centrum nauki SOWA, zaprasza na wielki przegląd najciekawszych warsztatów z całego roku w sobotę 18 listopada. W cenie biletu za 12 zł, będzie można wejść na teren strefy i wziąć udział w zabawie na przygotowanych specjalnych stanowiskach, do których prowadzić będą najwięksi wynalazcy świata. Przypomnijmy, że w ciągu roku SOWA zaprosiła do siebie m.in. na takie zajęcia jak gra terenowa PLANSówka, eksperymenty chemiczne z okazji Dnia Chemika, grę memo ze słynnymi wynalazczyniami, doświadczenia ze światłem i optyką, zajęcia detektywistyczne czy eksperymenty fizyczne z okazji Dnia Jabłka. Tylko w sobotę 18 listopada z okazji 1 urodzin strefy SOWA, będzie można dowolnie skorzystać z poszczególnych, specjalnie przygotowanych stanowisk, które będą podsumowaniem roku działania. Przez cały dzień trwać będą również konkursy z nagrodami, a do wygrania będą vouchery do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nie zabraknie urodzinowego torta.