Weekendy w Starej Kopalni w Wałbrzychu!

3,2,1 akcja KINO OPEN AIR!

Stara Kopalnia i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają w piątek 29 maja na inaugurację sezonu kina plenerowego.

Kino OPEN AIR to nowa inicjatywa obu Instytucji, która będzie się odbywała w przestrzeniach Starej Kopalni. Co tydzień aż do końca września miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć seansach kina  plenerowego i samochodowego. 

Pierwszy seans kina plenerowego odbędzie się 29 maja (piątek) o godz. 21.30, na widzów czekać będą leżaki i pufy w wydzielonych sektorach dla rodzin, par oraz widzów indywidualnych. Film otwierający sezon zostanie ujawniony na dniach w mediach społecznościowych Starej Kopalni i WOK. Organizatorzy przekonują, że w repertuarze zobaczymy kino familijne, jak również filmy dla starszych widzów, zarówno nowości, jak i klasyki. 

Jednak najważniejsze są zasady udziału w wydarzeniu i dbanie o bezpieczeństwo swoje i osób zgromadzonych. Na stronie wydarzenia, organizatorów oraz na miejscu kina OPEN AIR będzie dostępny regulamin uczestnictwa. Bilety dostępne są http://bilety.wok.walbrzych.pl/

Organizatorzy: 

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Wałbrzychu

 

#KopalniaDźwięku w Starej Kopalni! 

 

W najbliższą sobotę pierwszy od dwóch miesięcy koncert w Starej Kopalni. Instytucja ponownie zaprasza do sieci – tym razem na livestream prosto z części niedostępnej dla turystów, czyli sortowni w Starej Kopalni. #KopalniaDźwięku to nowa inicjatywa, która w założeniach miała gromadzić wałbrzyszan w przestrzeniach Starej Kopalni, jednak obecna sytuacja wymusiła zmianę formuły. Pierwszym gościem jest Rad74Nice (Radek Rakuzy, założyciel Underground Wałbrzych), który w ciągu półtorej godziny przesortuje muzykę Drum’n’Bass. Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu Starej Kopalni i Underground Wałbrzych, start o 20.00!

 

Organizatorzy edycji: 

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Underground Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. 

 

Od 4 maja Stara Kopalnia otworzyła swoje przestrzenie dla turystów. Możliwe jest zwiedzanie obiektu oraz odwiedzenie trzech wystaw, które aktualnie znajdują się w galerii instytucji. Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym, wymagane jest noszenie maseczek. W wyznaczonych punktach na terenie Kopalni znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Wszystkie szczegóły oraz regulamin zwiedzania znajdują się na stronie: www.starakopalnia.pl. Na stronie https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/ możliwy jest również zakup biletów online.