PROGRAM IV Festiwalu małych Prapremier

15.09.2019 (niedziela)

11:00-13:30 SIECIOWANIE/LINK-IN/PAJĘCZYNA_ warsztaty dla dzieci 6-8 lat_ Jakub

Drzastwa [PWSK] | wstęp wolny *

18:00 Inauguracja IV Festiwalu małych Prapremier [DS TLiA]

PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK_ prapremiera TLiA w W-chu_ spektakl pozakonkursowy [DS TLiA]

16.09.2019 (poniedziałek)

9:00-10:10 MORZE CICHE Teatr Nowy w Zabrzu_ spektakl konkursowy | wiek 8+ [SK TDSZ] | wstęp wolny *

11:00 PIERWSZA GENERALNA_ otwarcie wystawy Bartka Warzechy [Galeria BpA] | wstęp wolny *

16:00-18:00 W TO MI GRAJ! | vol. 1 | warsztaty dramaturgiczno-animacyjne dla młodzieży 13+_ Malina Prześluga i Kamil Król [MS TLiA] | wstęp wolny *

17:00-18:00 PUSZCZAŃSKIE OPOWIEŚCI Białostocki Teatr Lalek i Kooperacja Flug_ koncert | wiek 13+ [DS TLiA] wstęp wolny

17.09.2019 (wtorek)

11:00-12:10 POD ADRESEM MARZEŃ Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach_ spektakl konkursowy | wiek 6+ [DS TLiA]

13:00-14:00 WRONA I NIEDŹWIEDŹ ALBO SŁOŃCE ŚWIECI WSZYSTKIM_ czytanie performatywne w reż. Nataszy Sołtanowicz | wiek 6+ [MS TLiA] | wstęp wolny *

18:00-19:20 PODWÓJNE ŻYCIE WERONIKI Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie_ spektakl konkursowy | wiek 16+ [SK TDSZ] | wstęp wolny *

16:00-18:00 W TO MI GRAJ! | vol. 2 |warsztaty dramaturgiczno-animacyjne dla młodzieży 13+_ Malina Prześluga i Kamil Król [MS TLiA] | wstęp wolny *

17:00-18:00 KOLORY_ warsztaty dla dzieci 3-5 lat i opiekunów_ Bartosz Kurowski [PWSK] | wstęp wolny *

17:30-20:00 FAST FOOD STANISŁAWSKI | vol. 1 |warsztaty improwizacji teatralnej dla młodzieży 15+ oraz aktorów_ Przemysław Buksiński [PWSK] | wstęp wolny *

18.09.2019 (środa)

9:00-10:00 STAŚ I ZŁA NOGA Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego_ spektakl konkursowy | wiek 10+ [DS TLiA]

11:00-12:10 MOTYL Wrocławski Teatr Lalek_ spektakl konkursowy | wiek 7+ [DS TDSZ]

16:00-16:35 BRAK SENSU, ANIOŁEK, ŻYRAFA I STOŁEK Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu/Wydział Lalkarski_ spektakl pozakonkursowy | wiek 6+ [DS TLiA] | wstęp wolny *

17:30-20:00 FAST FOOD STANISŁAWSKI| vol. 2 |warsztaty improwizacji teatralnej dla młodzieży 15+ oraz aktorów_ Przemysław Buksiński [PWSK] | wstęp wolny *

19.09.2019 (czwartek)

11:00-12:00 ILE ŻAB WAŻY KSIĘŻYC Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum_ spektakl konkursowy | wiek 6+ [DS TLiA] | wstęp wolny *

13:00-14:30 [•REK]IN POL_ czytanie performatywne w reż. Tomasza Kaczorowskiego| wiek 10+_ NOWA DRAMATURGIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY_ spotkanie_ Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu [MS TLiA] | wstęp wolny *

16:00-17:15 PSTRYK_ warsztaty dla dzieci 7-10 lat_ Monika Kiwak [PWSK] | wstęp wolny *

17:00-17:50 WARSZTATY RYSOWANIA PO CIEMKU dla dzieci w wieku 4-7 lat_ Martyna Dworakowska [PWSK] | wstęp wolny *

18:00-19:30 MATKI Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie/Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku_ spektakl pozakonkursowy | wiek 15+ [DS TDSZ] | wstęp wolny *

20.09.2019 (piątek)

9:00-9:45 FRU-FRU Olsztyński Teatr Lalek_ spektakl konkursowy | wiek 4+ [DS TLiA]

16:00-17:00 I KROPKA_ warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat i opiekunów_ Monika Kiwak [PWSK] | wstęp wolny *

18:00 13 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII TLiA w W-chu_ spektakl pozakonkursowy [DS TLiA]

Zakończenie Festiwalu_ ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagród [DS TLiA]

OZNACZENIA

DS TLiA_ Duża Scena Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu_ ul. J. Brzechwy 16

MS TLiA_ Mała Scena Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu_ ul. J. Brzechwy 16

DS TDSZ_ Duża Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu_ pl. Teatralny 1

SK TDSZ_ Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu_ pl. Teatralny 1

BpA_ Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu_ Rynek 9

PWSK_ Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA w Wałbrzychu_ ul. Wysockiego 29

*Wydarzenie realizowane przez Stowarzyszenie „TE-ART” w Wałbrzychu w ramach zadania Wydarzenia artystyczne i edukacyjne aktywizujące wałbrzyską społeczność, towarzyszące ogólnopolskiemu Festiwalowi małych Prapremier – 2019, dofinansowanego ze środków Gminy Wałbrzych.

Po wszystkich spektaklach konkursowych oraz czytaniach performatywnych zapraszamy na spotkania twórców z publicznością, które poprowadzi Jakub Drzastwa.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

INFORMACJE dot. biletów oraz rezerwacji miejsc na poszczególne wydarzenia| 74 666 73 40