Eko-wieża w Sokołowsku

ul. Różana 2, 58-350 Sokołowsko

Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Eko-wieża” – znajduje się w Sokołowsku – malowniczo położonej miejscowości w Sudetach Środkowych tuż przy granicy z Republiką Czeską, oddalonej zaledwie 12 km od miasta Wałbrzych i 80 km od Wrocławia. To historycznie najstarsze uzdrowisko przeciwgruźlicze na świecie (założone w XIX wieku przez dr. Brehmera), które było pierwowzorem szwajcarskiego Davos.
„Eko-wieża” to część odnowionego przez Fundację Sztuki Współczesnej In Situ obiektu dawnego Sanatorium dr Brehmera, którego odbudowa została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.
„Eko – wieża” to zabytkowa 25 metrowa wieża z trzema salami wystawowymi oraz tarasem widokowym wyposażonym w lunety. Do odnowionej części kompleksu należy również nowoczesna sala multimedialna, w której mieszczą się czasowe ekspozycje oraz zabytkowy, odrestaurowany westybul   .
Obiekt znajduje się w centralnej części miejscowości, przy ul. Różanej 2 i dostępny jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 20:00.

Cegiełka za zwiedzanie: 5 zł.