Premierowe spotkanie z mistrzem kryminału, Markiem Krajewskim z okazji wydania „Drogi krwi”. To pierwszy tom nowej kryminalnej serii, która rozgrywa się w Wałbrzychu.

Rozmowę z autorem poprowadzi Mateusz Mykytyszyn.

📍 25.05 godz. 17:00 Multimedialna Filia Biblioteczna (Podczamcze), ul. Kasztelańska 7

Mistrzowski kryminał u stóp dolnośląskich gór
W krainie fałszywego złota namiętność i chciwość prowadzą do zbrodni

Galgenberg, Wzgórze Szubieniczne w sercu Wałbrzycha. Blady świt splamiony krwią. Przypadkowy przechodzień odkrywa zmasakrowane ciała dwojga kochanków. Jakie jeszcze makabryczne tajemnice skrywa miasto białego i czarnego złota?

Młody psychiatra Herbert Anwaldt zaczyna pracę wśród syfilityków w szpitalu górniczym. U boku pięknej Friedy Bernhaus, lekarki zafascynowanej Freudem, doskonali sztukę medyczną i… miłosną.

Tymczasem z książęcej kopalni uciekają niebezpieczne więźniarki. Gang Wilczyc, zbiegłych zbrodniarek, szmugluje przez Góry Odrzańskie odurzający eter, usuwając każdego, kto stanie im na drodze. Na mieszkańców – i samego Anwaldta – pada blady strach…

Uwaga!
Na spotkaniu będzie można kupić przedpremierowe egzemplarze „Drogi krwi” i zdobyć autografy

Organizatorzy: Biblioteka pod Atlantami, Wydawnictwo Znak, Miasto Wałbrzych

ŹRÓDŁO/INFO